Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • A mund te ndalohet perdorimi i WhatsApp?

  Britania mund te behet vendi i pare qe ndalon perdorimin e WhatsApp-it dhe Snapchat-it. Kryeministri, David Kamerun ka deklaruar se do te beje nje gje te tille ne se fiton zgjedhjet e ardhshme. Kjo mase eshte pjese e planeve te reja per pergjimet, debat qe eshte hapur pas sulmit ne Paris.

 • Barazi gjinore edhe ne 'Facebook'

  Rreth 1.4 bilione perdoruesve te 'Facebook'-ut, tani do t’u duhet nje veshtrim me i ngadalte tek dizajni i ri i ketij rrjeti social.

 • AMC pergatitet te behet T

  8 vite më parë
  AMC pergatitet te behet 'T'

  Kompania e pare e telekomunikacionit ne Shqiperi behet gati te marre identitetin e Deutsche Telekom. Ne ditet e ardhshme, Albanian Mobile Communications do te zbuloje nje identitet te ri te korporates, duke shnderruar plotesisht menyren e prezantimit te saj, si dhe duke permiresuar eksperiencen qe u ofron abonenteve.

 • Playstation 4, 'lider i paprekshem' ne Europe

  Sony thote se konsola PlayStation 4 eshte 'lideri i paprekshem' i Evropes. Presidenti i Sony Computer Entertainment, Jim Ryan, ka thene se PS 4 ka 90 per qind te shperndarjes ne tregun evropian.

 • Vdes shpikesi i mesazheve Matti Makkonen

  Shpikesi i mesazheve tekst, Matti Makkonen, i cili dha idene i pari per dergimin e sms-ve nepermjet rrjeteve mobile ka humbur jeten ne moshen 63-vjeçare pas nje semundje te rende.

 • Samsung Galaxy S6 telefoni me i shpejte

  Telefoni inteligjent Android me i mire i momentit eshte Samsung Galaxy S6. Kjo eshte vene re pas disa provave te bera per te vertetuar se sa telefon i mire eshte.

 • Google krijon opsion e ri 'undo send' tek Gmail

  Te gjithe kemi derguar e-mail gabimisht, kemi shtypur butonin dergo tek adresa elektronike ne momentin e gabuar. Kemi derguar mesazhin personit te gabuar, kemi derguar dokumentin e gabuar ne vend te atij qe duhej, apo nuk e kemi derguar te plote.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama