Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Studimi: Miqte e Facebook-ut jane false e te shtirur

  Shumica e miqve tuaj ne Facebook nuk duan t'ia dine fare rreth jush dhe me siguri nuk shqetesohen fare per problemet tuaja. Kjo konfirmohet nga nje studim i fundit sipas te cilit, ekziston nje lidhje shume e vogel midis te paturit miq ne rrjetet sociale dhe dhe te jesh realisht i gatshem pr te folur me ta rregullisht.

 • Ja 10 veprimet qe nuk duhet te beni kurre ne Facebook

  Facebook–u eshte media sociale me e perdorur e miliona perdoruesve aktiv. Dhe me kete popullaritet te madh, vjen dhe sjella ndonjehere e turpshme dhe shqetesuese e njerezve qe perdorin Facebook–un per qellimet e tyre personale, shpeshhere dhe si nje treg virtual.

 • 10 fjalekalimet me te perdorura ne 2015-n

  'SplashData' ka publikuar nje liste me fjalekalimet me te perdorura nga njerezit per llogarite e tyre online ne vitin 2015. 'SplashData' eshte kompania per menaxhimin e fjalekalimeve.

 • 'WhatsApp' eshte falas, anulohet pagesa vjetore

  'WhatsApp' ka bere te ditur se ka hequr dore nga regjistrimi me pagese ne sherbimin popullor te mesazheve. Deri tani, perdoruesi i ri pas nje viti do t'i duhej te paguante 99 cent si abonim vjetor.

 • Harta e internetit: Kina me 600 mln perdorues, SHBA 270 mln

  Hulumtuesit Dr. Mark Graham dhe Dr. Ralf Straumann, prane Institutit Teknologjik te Oksfordit, kane krijuar nje harte globale e cila tregon numrin e perdoruesve te internetit. Ne harte, madhesia e secilit shtet shfaqet ne baze te numrit te perdoruesve te internetit por duke ruajtur format territoriale te shteteve dhe kontinenteve.

 • Cfare eshte vrima e krimbit?

  Shume kane degjuar rreth vrimave te zeza, te cilat jane formacione te cuditshme qe hasen ne univers.

 • Si na i spiunojne telefonat?

  Nje telefon inteligjent ne xhep eshte nje menyre e mire per te mesuar vendodhjen e nje personi. Sipas Fieke Jansen nga shoqeria Ong Tactical Tech, lokalizimi mund te behet me ane te tre antenave ose me pozicionimin global me satelite ose me ane te rrjeteve wireless.

 • Kush ishin fjalet me te kerkuara ne 'Google' per 2015-n

  Perdorimi i fjaleve kyçe ne motorin e kerkimit Google eshte padyshim nje ndihmese ne kerkimet e perdoruesve virtuale. Google ka publikuar listen e pervitshme te termave me te kerkuar per vitin 2015.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama