Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Sekretet e 'WhatsApp'-it, te cilat i dine vetem hakeret

  'WhatsApp' pa dyshim eshte njera nder aplikacionet me te mira dhe me te popullarizuara per dergim te porosive dhe te permbajtjes tjeter. Por, perpos kesaj, 'WhatsApp' fshehe edhe disa sekrete, te cilat i dine vetem pak njerez.

 • Google prezanton aplikacionin Allo (Video)

  Aplikacioni me i perfolur nga Google, Allo, tani eshte ne Play Store. Allo eshte prezantuar ne Google I/O dhe premtimi ka qene qe aplikacioni do te jete i gatshem deri ne fund te veres.

 • Se shpejti kompjuteret emocionale

  Shkencetaret jane prane krijimit te nje kompjuteri emocional. Inteligjenca artificiale do te mund te mendoje si nje njeri dhe te krijoje lidhje me njerezit.

 • Ngecin shitjet e iPhone, Samsung po lulezon me Galaxy S7

  Siç ben para çdo raporti te te ardhurave tremujore, Samsung sot ka publikuar fitimet e tremujorit te dyte te vitit 2016. Kompania pret qe fitimet e tremujorit te dyte te shkojne deri ne 7 miliarde dollare, nje 17% me shume se tremujori i njejte i vitit te kaluar.

 • 10 telefonat me te mire per vitin 2016

  Per shumicen nga ne, telefonat celulare jane qendra e universit tone. Ai nuk eshte vetem nje telefon, por edhe vendi ku ju lidheni me boten, flisni me te tjeret.

 • Rrjetet sociale? Epidemi e vetmise

  Perdorimi i rrjeteve sociale eshte nje nder aktivitetet me te perhapura dhe me te perdorura nga njerezit ne mbare boten, e kryesisht nga te rinjte. Perdorimi i tyre sa vjen dhe rritet dita-dites dhe shpesh here duke zevendesuar jeten reale me ate virtuale.

 • Blerjet online, qeveria ul limitin nga 150 ne 22 euro

  Teksa blerjet online sa vijne e po behen me te preferuara nga konsumatoret shqiptare, Ministria e Financave po planifikon qe te ule ndjeshem kufirin e blerjeve, mbi te cilin paguhen taksa, duke e lene ate te mjaftueshem, vetem per te blere nje bluze.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama