Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Ja si ta fshini historikun e Facebook-ut

  Facebook i ruan te gjithe gjurmet e levizjeve qe ne mund te bejme gjate perdorimit te tij, duke perfshire edhe kerkimin e personave, grupeve apo faqeve te ndryshme.

 • Turqia gjobit Twitter-in per propagande terroriste

  Rregullatori i komunikimit ne Turqi ka gjobitur rrjetin social Twitter me 150,000 lira (33,000 paund) pasi akuzohet se shperndan propagande terroriste. Kjo eshte hera e pare qe nje gjobe e tille i faturohet nje prej kompanive me te medha te komunikimit virtual.

 • Do te harrosh ish-partnerin? 'Facebook' te ndihmon

  'Facebook' u vjen ne ndihme atyre qe ndahen nga partneret, duke ua bere me te lehte shmangien e tyre ne rrjetin social. 'Facebook' pritet te prezantoje nje opsion te ri, i cili aktivizohet menjehere sapo nje perdorues ndryshon statusin nga i angazhuar ne nje marredhenie ne beqar.

 • Tani mund te karikoni smartfonin per 5 minuta

  Baterite e smartfoneve rralle zgjasin me shume se nje dite e shumta. Por ndersa kjo duket se nuk do ndryshoje edhe per ca koha, koha e karikimit mund te ndryshoje. Gjigandi kinez Huawei thote se ka prodhuar nje tip baterie, e cila pas pese minutash shkon deri ne 48 perqind karikim.

 • Hipokrizia e FB me flamurin francez

  Te gjithe perdoruesit e Facebook kane pasur mundesi kete fundjave qe foton e tyre te profilit ta kombinojne me ngjyrat e flamurit francez pas tragjedise qe goditi Parisin.

 • Rrjetet sociale ulin nivelin e lumturise

  Nje studim i Institutit te Kerkimit te Lumturise, me qender ne Kopenhagen thote se nese “shkeputim spinen” nga rrjetet sociale sjell nje sere pasojash pozitive, pasi ato jane bere pjese e pandashme e perditshmerise sone.

 • Si te fitoni para nga Instagram

  Pjesa me e madhe e njerezve e perdorin Instagram-in per te postuar foto nga jeta e tyre e perditshme, megjithate, ka edhe nga ata persona qe po e perdorin kete rrjet social per te fituar para.

 • Zbulohet aparati per te marre mesazhe nga e ardhmja

  Shume shpejt njerezimi do te marr mesazhe nga e ardhmja. Shkenctaret kane arritur ne perfundime revolucionare dhe sipas tyre, njerezit do te jete ne gjendje qe te pranojne mesazhe nga e ardhmja.

 • 'Call of Duty' blen 'Candy Crush Saga' per 5.9 miliarde euro

  Kompania amerikane e lojerave kompjuterike, Activision Blizzard, qe prodhon lojerat 'World of Warcraft' dhe 'Call of Duty' do te bleje kompanine King Digital Entertainment, krijuesin e lojes 'Candy Crush Saga'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama