Hipokrizia e FB me flamurin francez

Hipokrizia e FB me flamurin francez

Të gjithë përdoruesit e Facebook kanë pasur mundësi këtë fundjavë që foton e tyre të profilit ta kombinojnë me ngjyrat e flamurit francez pas tragjedisë që goditi Parisin.

Dhe në fakt shumë njerëz e kanë bërë këtë në shenjë solidariteti.

Por shumë njerëz në rrjet kryesisht nga bota arabe janë indinjuar me këtë solidaritet të shtirur të FB.

Javën e shkuar humbën jetën 43 persona në Liban nga një sulm kamikaz por FB nuk u solidarizua aspak me ta.

Shumë mendojnë se Facebook në rastin konkret u tregua “hipokrit” dhe me dyftyrësi.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama