Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Pilot, kufjet qe perkthejne ne kohe reale

  Ne rast se deshironi te porosisni ushqim apo te gjeni hotel jashte vendit ku jetoni dhe keni problem me gjuhet e huaja, atehere mos u shqetesoni me.

 • WhatsApp, mberrin aplikacioni per kompjuter

  WhatsApp ka disa muaj qe ka pershtatur platformen e vet per perdorim ne kompjutera te lidhur me internetin dhe kyçja ne te eshte mjaft e thjeshte, mjafton skanimi i kodit (QR Code) qe te shfaqet ne momentin qe hap shfletuesin.

 • Kujdes! Wi-Fi eshte nje vrases i heshtur qe po na vret ngadale

  Perpos perfitimeve qe kemi nga interneti pa pagese, jo te gjithe e dine qe ai eshte shume i demshem per shendetin tone. Valet elektromagnetike mund te shkaktojne shume deme. Ne e injorojme kete fakt sepse praktikisht nuk kemi njohuri per te.

 • Se shpejti do te mund te fitoni para nga Facebook sikur nga You Tube

  Facebook po ndjek hapat e YouTube duke lejuar perdoruesit qe te fitojne para nga postimet e tyre. Nje pyetesor qe eshte duke qarkulluar se fundmi ne rrjet jep te dhena se perdoruesit e verifikuar, pra jo ata me adresa fallso, do fitojne para duke perdorur profilin e tyre personal.

 • WhatsApp me rekord perdoruesish

  WhatsApp, aplikacioni i famshem ne pronesi te Facebook dje ka njoftuar zyrtarisht se ka arritur ne shifren marramendese prej 1 miliarde perdoruesish aktive.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama