Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • S'keni para per iPhone 6s? Blini imitimin per vetem 37 dollar

  Kompanite kineze mund te kopjojne gjithçka, jo vetem veshjet, por edhe teknologjite e produktet me te fundit. Ketij fenomeni nuk i shpetoi as iPhone 6s, i cili u vjen si zgjidhje personave qe nuk ua mban xhepi te paguajne origjinalin.

 • Facebook, mund te bisedosh me te gjithe

  Facebook, mund te bisedosh me te gjithe Pas nje kerkese per miqesi vjen kerkesa per mesazh. Kjo eshte e reja qe Facebook do te vendose shume shpejt ne çatin e Messenger, me qellimin qe te rrise perdorimin dhe popullarizimin e ketij aplikacioni, duke e cuar ne nivelin e WhatsApp.

 • Facebook njofton perdoruesit kur pergjohen nga qeveria

  Llogarite e Facebookut shpeshhere bien pre e hakerave. Per te ndalur kete, rrjeti me i madh social ka njoftuar se synon te njoftoje te gjithe perdoruesit, llogarite e te cileve jane sulmuar nga qeveria ose dikush tjeter i dyshuar ne Facebook.

 • 'Facebook' rivalizon 'Youtube' per videot ne rrjet

  Rrjeti social 'Facebook' po teston nje metode te re per hedhjen dhe shperndarjen e videove ne platformen e saj. Keshtu, ;Facebook' po synon te shnderrohet ne rivalin me serioz te platformes 'Youtube' te 'Google'.

 • Shqiptari nga Maqedonia, programuesi me i mire ne Ballkan

  Djaloshi qe me pamjen e tij atraktive terhoqi vemendjen e mediave turke dhe ne pak kohe arriti te jete nje model i suksesshem ne boten e modes, perseri po “pushton” Ballkanin, por kesaj radhe si programues.

 • Blen Google.com per 12 dollare...vetem per 1 minute

  Edhe nese nuk keni informacion rreth emrave te 'domain'-eve ose vleres se tyre, me siguri e mendoni se Google.com mund te jete ne shitje vetem per shuma jashtezakonisht te medha. Por nje student dhe ish-punonjes i Google, Sanmay Ved arriti ta bleje ate vetem per 12 euro, por e kishte ate ne pronesi vetem per nje minute.

 • Merr fund lufta mes 'Microsoft'-it dhe 'Google'-it

  'Microsoft'-it dhe 'Google'-i kane rene dakord t'i japin fund luftes ligjore pesevjeçare ne lidhje me patentat. 18 padi jane ngritur mes dy gjiganteve te softuereve, qe lidhen me teknologjite e perdorura te pajisjet mobile, rrjeti Wi-Fi dhe veçori te tjera.

 • Ne Mars ka uje, e konfirmon NASA

  Lajmi me i fundit nga NASA ka te beje me nje zbulim shume intersant, qe mund te ndryshoje shume gjera ne fushen e shkences dhe zbulimit te hapesires. Behet fjale per gjetjen e ujit ne planetin Mars!

 • E keni para paralajmerimin ne FB? Ja cfare duhet te beni

  Nje dite pasi Facebook pati nje problem teknik dhe ra per pak kohe ne mbare boten, mijera perdorues kane nisur te shperndajne nje paralajmerim qe u ka ardhur, se duhet te paguajne 5.99 dollare nese duan qe llogaria e tyre te mbetet private.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama