Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Si Behgjet Pacolli humbi Google per 100 mije dollare

  Biznesmeni i njohur shqiptar, Behgjet Pacolli mund te ishte nje nga njerezit me te pasur ne bote nese 15 vjet me pare nuk do te hezitonte te investonte tek Sergey Brin dhe Larry Page, dy themeluesit e Google 100 mije dollare.

 • A mund ta shpetoje orizi celularin tuaj te lagur...?

  Ndoshta e keni degjuar se ta futesh celularin e lagur ne oriz mund te ndihmoje qe uji t’i hiqet dhe te rikthehet ne funksion te plote. Por, a mundet orizi ne fakt ta shpetoje celularin tuaj te lagur?

 • Virusi qe 'goditi' i-Phone, preken 220,000 perdorues

  Kerkuesit e 'Palo Alto Network' gjeten kercenimin e rrezikut per 225,000 perdoruesit e i-Phone, te cilet kane modifikuar telefonin per perdorimin e aplikacioneve te paautorizuara.

 • 'Nese dal prej ketu e di se si do me vrasin'

  I ftuar nderi i detyruar nga ambasada ekuadoriane ne Londer, me kusht ndaj taksapaguesve britanike prej rreth 12 milion paund ne vit per shkak te zhvendosjes se mbikeqyrjes policore 24 ore ne 24, Julian Assange eshte nje nga njerezit me te kontestuar ne bote.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama