Kush ishin fjalet me te kerkuara ne Google per 2015-n

Kush ishin fjalet me te kerkuara ne 'Google' per 2015-n

Përdorimi i fjalëve kyçe në motorin e kërkimit Google është padyshim një ndihmesë në kërkimet e përdoruesve virtualë. Google ka publikuar listën e përvitshme të termave më të kërkuar për vitin 2015. Lista lidhet me ngjarjet dhe personat që kanë ngjallur më shumë kureshtjen e njerëzve nëpër botë, si dhe temat që kanë gjeneruar më shumë klikime.

Termat më të kërkuar në Google për vitin 2015:

    Lamar Odom
    Charlie Hebdo
    Agar. io
    Jurassic world
    Paris
    Furious 7
    Fallout 4
    Ronda Rousey
    Caitlyn Jenner
    American Sniper

Në teknologji, pajisjet më të kërkuar në Google për vitin 2015 janë:

    iPhone 6S
    Samsung Galaxy S6
    Apple watch
    iPad Pro
    LG G4
    Samsung Galaxy Note 5
    Samsung Galaxy J5
    HTC One M9
    Nexus 6P
    Surface


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama