Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Blackberry prezanton tableten 2300 Dollare

  Blackberry po rikthehet ne tregun e tableteve me ndihmen e Samsung, IBM dhe Secusmart. Kjo e fundit eshte nje kompani e specializuar ne kodimin e te dhenave tek telefonet Blackberry.

 • WhatsApp shenon 1 miliard shkarkime ne Google Play Store

  Ne kohen kur sherbimi i komunikimit WhatsApp u ble nga Facebook, dyshimi i vetem qendronte nese gjigandi i rrjetit social kishte paguar me teper sesa vlen. Tani pas 12 muajsh, mund te themi qe WhatApp po mahnit me performancen e tij.

 • Krijohet aplikacioni qe zgjidh ekuacionet matematikore

  Nje ekspert kroat per programimin e kompjutereve Damir Sabol ka krijuar se fundi nje aplikacion qe zgjidh ekuacionet matematikore. Damir Sabol ishte duke ndihmuar djalin e tij per zgjidhjen e detyrave te matematikes, kur papritur i lindi nje ide.

 • HTC One M9, modeli me i mire i HTC-se

  Jeni adhurues i HTC One M8? E pelqeni dizajnin e smartfonit me te mire te HTC-se? Atehere kemi lajm te mira, sepse HTC One M9 ka debutuar zyrtarisht ne Kongresin Mobil Boteror dhe ngjason saktesisht si M8.

 • 8 parashikimet me te deshtuara

  Natyrisht qe ekspertet e teknologjise japin disa parashikime te peraferta se çfare mund te ndodhe ne nje te ardhme te afert, por parashikimet e personave ne fjale kane qene komplet te kunderta me ate çfare ka ndodhur realisht.

 • Lancohet YouTube Kids per femijet

  Google ka lançuar aplikacionin YouTube Kids per telefona celulare dhe tablete. Aplikacioni eshte falas dhe synon te ofroje nje ambient te sigurt per femijet, qe te gjejne videot e tyre.

 • 'SHBA spiunon cdo kompjuter ne bote'

  Agjencia e Sigurise Kombetare ne SHBA ka gjetur menyren per te fshehur nje softuer spiunimi thelle ne kompjuterat tane. Kjo i lejon ata te monitorojne ose pergjojne shumicen e kompjuterave ne bote, edhe kur ata nuk jane lidhur me internetin.

 • Cfare do te ndodhe me Facebook-un tuaj pasi te vdisni!!

  Cfare te bejme me te vdekurit? Ky eshte nje problem i çuditshem, dhe zgjidhjet tona te zakonshme ne jete jane dy, djegia e trupit ose mbulimi i tij ne toke. Por çfare ndodh me adresen e tij ne Facebook!!

 • Produkti misterioz i Google dhe Mattel

  Prodhuesi i lodrave Mattel dhe kompania teknologjike Google pritet te debutojne me nje produkt te ri ne nje event te perbashket, me 13 shkurt, ne Nju-Jork.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama