Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Apple njeh Kosoven

  9 vite më parë
  'Apple' njeh Kosoven

  Risia me e madhe e kompanise 'Apple' per kosovaret eshte fakti se per here te pare, Kosova eshte vene ne listen e shteteve...

 • Tashme mund te telefononi nga WhatsApp

  Pas disa muajsh ne pritje, vjen lajmi qe te gjithe perdoruesit e WhatsApp do te deshironin, te kishte pak ze edhe ky aplikacion. E kemi fjalen per kryerjen e telefonatave permes WhatsApp dhe regjistrimin e tyre.

 • Apple ul cmimin e iPhone 5 dhe iPhone 5S

  Kompania Apple ka ulur cmimin e iPhone 5S dhe 5C, pas prezantimit te gjenerates se gjashte te ketij telefoni. Dy paraardhesit e iPhone 6 tani do te kushtojne 200 dollare me lire.

 • Gjithcka qe duhet te dini per produktet e reja te Apple-s

  Te marten qe vjen, Apple do te beje nje prezantim te produkteve me te reja te saj, ku me kryesoret priten te jene dy telefona (mes tyre dhe i-Phone 6), dy tablete te rinj dhe dy ora iWatches. Por perpara se te behet ky prezantim, ne po ju tregojme se cilat mund te jene produktet me te reja te Apples.

 • BE heton marreveshjen Facebook-WhatsApp

  Bashkimi Europian po heton nese shuma e madhe e parave qe Facebook ka paguar per blerjen e WhatsApp eshte e mire per publikun, dhe do te vendose ne fillim te muajit te ardhshem nese do ta ratifikoje marreveshjen.

 • Facebook 'shuhet' per 17 minuta

  Rrjeti social 'Facebook' u bllokua per nje numer te madh perdoruesish ne Shtetet e Bashkuara, mbasditen e se merkures, raporton agjencia e lajmeve 'Reuters'.

 • Apple nuk pranon fajin

  9 vite më parë
  Apple nuk pranon fajin

  Apple nuk e pranan fajin, se gabime ne sistemet e kompanise jane pergjegjese per nderhyrjen me te madhe ne histori (lexoni edhe ketu) , ne jeten private te te famshmeve.

 • 'MSN Messenger' mbyllet perfundimisht pas 15 vjetesh

  I lindur ne vitin 1999 si rival i 'AOL Instant Messenger', pas 15 vjetesh sherbimi 'MSN Messenger' ose ‘Live Messenger’ do t’i lere perfundimisht rruge te lire sherbimit 'Skype'. Vendimi ishte marre qe ne vitin 2013 edhe per shkak te konkurrences se rrjeteve sociale dhe formave te tjera te chat-imit, por ne Kine ky sherbim ka vijuar te funksionoje.

 • Si do te jete iPhone 6-ta?

  9 vite më parë
  Si do te jete iPhone 6-ta?

  Ne ftesat e shperndara nga Apple, thuhej vetem 'do te donim t'ju jepnim me teper informacion...', kaq mjaftoi per te ngacmuar imagjinaten e publikut: si do te jete produkti me i ri i firmes se njohur qe prezantohet per here te pare ne Cupertino te Kalifornise ne 9 shtator.

 • iPhone 6 do te jete shume i kushtueshem

  Ka nje veçori per iPhone 6 e cila mund te mos iu pelqeje aspak fansave te tij, mund te jete iPhone me i kushtueshem nga sa e kishit imagjinuar. Pavaresisht se thuhet qe cilesia do te kompensoje cmimin, pritet qe iPhone 6 te kushtoje me shume se 800 dollare.

 • WhatsApp tashme me 600 milione perdorues

  Aplikacioni i njohur dhe teper i perdorshem edhe ne vendin tone, WhatsApp, po vazhdon e po rritet me hapa shume te shpejte, dhe kete rritje e konfirmoi vete shefi dhe themeluesi i aplikacionit te famshem...

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama