Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Iphone 6 do te jete i pathyeshem?

  Tashme dihet boterisht se shqetesimi me i madh i personave qe kane Iphone, nuk eshte çmimi i larte i ketij telefoni, as madhesia dhe gjeresia, por eshte ekrani, i cili per fat te keq eshte me i prekshmi dhe gjithashtu me i mundshmi per t'u demtuar.

 • Microsoft do te ndryshoje emrin e Internet Explorer-it

  Microsoft eshte duke menduar per ndryshimin e emrit te Internet Explorer-it. Ne nje 'Ask me anything' chat ne 'Redit', javen e kaluar, inxhiniere te ekipit 'Mie', parashtruan nje pyetje per shfletuesit e Web-it me famekeq ne bote.

 • 10 mashtrimet me te medha ne Facebook

  Rrjeti me i madh social Facebook eshte bere pjese e sulmeve te ndryshme nga viruset. Mashtrimet jane te shumellojshme. Hacker-at bejne çmos qe te arrijne te vjedhin te dhenat e perdoruesve te Facebook-ut.

 • Te gjithe perdoruesit e Facebook duhet te shkarkojne 'Messenger'

  Facebook do te beje qe se shpejti te gjithe perdoruesit e tij te shkarkojne aplikacionin 'Messenger'. Sipas TechCrunch, Facebook ka filluar te njoftoje perdoruesit qe gjate muajve te ardhshem nuk do te kene mundesi te dergojne mesazhe ne Facebook ne pajisjet Android dhe iOS.

 • Google 'shkel' privatesine, por zbulon 1 abuzues femijesh

  Google ka zbuluar identitetin e nje perdoruesi, pas zbulimit te imazheve te abuzimit me femije ne llogarine e tij ne Gmail. Burri jeton ne Hjuston te Teksasit, sipas raportimit te medias lokale. Google u lidh me nje agjensi per mbrojtjen e femijeve, qe njoftoi policine, duke cuar ne arrestimin e burrit, njofton 'KHOU 11 News'.

 • Instagram lancon aplikacionin e ri 'Bolt'

  Familja e chatit vazhdon te zgjerohet me Facebook-un i cili do qe te jete i pari ne çdo gje. Ne listen e aplikacioneve te Instagram-it, i cili zoterohet nga Mark Zuckerberg, shtohet dhe Bolt...

 • Facebook ka vdekur? Gaboheni!

  Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerburg duhet te kete nje buzeqeshje te madhe ne fytyre. Rrjeti i tij social sapo ka deklaruar te ardhura rekord.

 • Teknologjia 4G, AKEP cel tenderin

  Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka shpallur tenderin per dhenien ne perdorim te frekuencave qe do te perdoren per teknologjine 4G.

 • FIFA 15 del me 25 shtator

  11 vite më parë
  FIFA 15 del me 25 shtator

  EA Sports ka bere te ditur se FIFA 15 do te publikohet me 25 shtator ne Evrope. Ne serine e re te lojes se futbollit do te jete si kapak imazhi i Lionel Messi-t.

 • Shkenca zberthen kodin e emocioneve

  Ndjenjat jane personale dhe subjektive, por truri njerezor i kthen ato ne nje kod standard. Ky eshte zbulimi i nje studimi te kryer se fundmi.

 • Samsung parashikon 25% renie ne fitime

  Samsung Electronics ka parashikuar nje renie prej 25% ne fitimet per tremujorin e dyte per shkak te nje ngadalesimi ne tregun e smartfoneve dhe monedhes se shtrenjte Koreane.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama