Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Si do te duket iPhone 7?

  10 vite më parë
  Si do te duket iPhone 7?

  Hapni syte, pasi ky mund te jete iPhone i radhes. Dizenjatori Martin Hajek ka krijuar nje model, qe beson se do t'i ngjaje modelit te ri te telefonit celular. Ai thote se ka vizualizuar edhe pamjen e iPhone 6-es.

 • 14 persona mbajne 7 celesat e internetit

  Kjo histori tingellon si nje roman fantastiko-shkencor. Por ajo eshte e vertete: Interneti kontrollohet nga 14 persona qe posedojne 7 celesa fizike. Keta mbajtes te celesave takohen rregullisht kater here ne vit ne nje ceremoni qe ngjan shume me nje thriller agjentesh sekrete

 • Rikthehet legjenda, Nokia 3310

  Kompania Nokia ka vendosur te riktheje legjenden e telefonise celulare. Behet fjale per Nokia 3310. Per ata qe nuk e kujtojne, mjafton te themi se ky celular ishte ne gjendje pune edhe pasi ta kishte hedhur nga kati i katert i nje banese.

 • Behuni gati per iPhone 6S

  10 vite më parë
  Behuni gati per iPhone 6S

  Apple po merr parasysh qe te hedhe ne treg dy telefone brenda vitit duke nisur nga qe vitit 2015. Tradicionalisht, kompania amerikane ka nxjerr ne shitje cdo vit nje telefon te ri.

 • Kush e krijoi Instagramin?!

  10 vite më parë
  Kush e krijoi Instagramin?!

  Quhet Kevin Systrom dhe ishte vetem 30 vjec kur krijoi aplikacionin e fotove Instagram, prej te cilit fitoi famen dhe marreveshjen me Facebook. Kevin ka nisur karrieren e tij si inxhinier software.

 • Uber, aplikacioni qe fiton sa Facebook

  Quhet Uber dhe fiton po aq sa Facebook. Aplikacioni per te thirrur nje makine me shofer dhe per ta paguar ate permes telefonit smart ka arritur majat e perdorimit, duke u shtrire pas Amerikes ne mbare Evropen.

 • Facebook krijon ikonen Shqiptar

  Prej dites se djeshme rrjeti social Facebook ka shtuar zyrtarisht nje ikone te re. Behet fjale per nje ikone lumturie qe ka te beje me shqiptaret dhe quhet: 'i lumtur qe ndihem shqiptar'.

 • Ndryshimi i fundit ne 'WhatsApp'

  Aplikacioni per mesazhe sociale ka perditesuar nje lajmerim (notification) te ri, por cfare kuptimi ka shenja (tick-u) blu?

 • Kujdes nga virusi me i ri ne Facebook!

  Prej disa ditesh ne rrjetin social Facebook po qarkullon nje virus me nje oferte joshese per perdoruesit e rrjetit social. Ne se arrini te shihni nje koment te tipit, 'Shikoni se kush po e sheh profilin tuaj', atehere duhet te beni kujdes, te mos e klikoni.

 • Sa fiton per nje dite Mark Zuckerberg?

  Facebook eshte per momentin nje prej kompanive me te suksesshme ne bote qe arketon ne vit me miliarda dollare. Sipas nje llogaritje te 'Atlantic' Facebook ne 3-mujorin e fundit ka fituar 3.2 miliard dollare.

 • LG nuk do te prodhoje me televizore plazma

  'LG' ka konfirmuar zyrtarisht se do te nderprese prodhimin e televizoreve plazma, duke filluar nga fundi i muajit nentor. 30 nentori eshte shenuar si data e perfundimit te gjenerates se televizoreve plazma. Ky vendim eshte marre pasi, kompania do te fokusohet ne krijimin e televizoreve me ekran OLED.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama