Art&Kulture

Art&Kulture

 • Kelmendi, nje oferte bio edhe per diplomatet

  Pasurite natyrore turistike te Kelmendit dhe prodhimet tradicionale te kesaj zone jane prezantuar para nje pjese te trupit diplomatik te akredituar ne Shqiperi...

 • Skender Selimi, vallezimi i fundit drejt qiejve

  Eshte ndare nga jeta baletmaestri Skender Selimi. Nje nga koreografet e pare dhe nje nder krijuesit e baletit klasik, i cili vuri bazat dhe konceptet profesionale ne Shqiperi.

 • Ardian Isufi: Antihomazh si perballje me diktaturen

  Artisti sjell sot per publikun masken e vdekjes se diktatorit Hoxha. Ne ekspoziten e titulluar “Antihomazh”, artisti perballet me vdekjen, diktatorin dhe me historine e diktatures.

 • Plakat gjuhe-brisk te Kiriakit

  Jam ne Kiriaki (Κυριάκι), ose si i thone arvanjitet, Qiriakat (kam hasur edhe Gjirakat) ose Qiriaqi.

 • Shfaqet Luiza Xhuvani, kete sezon rikthehet ne skene

  Aktorja e njohur Luiza Xhuvani po pergatitet t'i rikthehet profesionit te saj ne teater. Pas shkeputjes nga politika per shkak te implikimit te djalit te saj Kostandinit ne vrasjen e 4-fishte, ish-deputetja gjeti 'strehim' tek bashkepunetori i saj i hereshem, Kico Londo.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama