Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

  • Ja 10 frazat qe duhen shmangur kur plotesoni nje CV

    Te gjesh nje pune qe ti deshiron nuk eshte aspak e lehte. Gjate kohes qe jemi ne kerkim te nje vendi pune, te gjithe perpiqen qe te terheqin vemendjen punedhenesve qe ne fazat e para te aplikimit, qe ne CV.

  • Terhiqet Martin Shkreli, premton se do te ule cmimin e 'Daraprim'

    Biznesmeni shqiptaro-amerikan Martin Shkreli eshte detyruar te beje nje hap prapa pas vales se menjehershme te kritikave dhe urrejtjes qe u derdh ndaj tij pasi rriti me 5000 per qind cmimin e nje ilaci qe perdoret nga te semuret me AIDS dhe kancer.

  • Fevziu eshte shik edhe mbi...biciklete

    Ne diten pa makina, edhe prezantuesi Blendi Fevziu u fotografua mbi nje biciklete. Vetem se nuk dukej aq sportiv, pasi veshjen serish e mban shik.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama