Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Ja cili ishte zbulimi i madh i Nasa-s per Marsin

  Atmosfera dikur e banueshme e Marsit mund te jete bere kaq e thate dhe e ftohte per shkak te shperthimeve diellore qe e kane goditur gjate historise se tij te lashte, sipas studimeve te reja te realizuara nga Nasa.

 • Vjedh automjetin ushtarak: E doja per xhiro

  Stafi nuk e kishte vene re qe celesat ishin ende ne kamion, ndersa gruaja mendoi te bente nje xhiro me njerin nga automjetet e ushtrise qe ishin ne panair.

 • Piramidat ilire ne Bosnje, zbulimi qe po habit boten

  Ne Bosnje jane zbuluar disa piramida, te cilat rezultojne te jene ndertuar nga iliret. Per nga menyra sesi jane ndertuar, ata jane tejet te sofistikuara, gje e cila ka befasuar shume eksperte.

 • Kandidatja e plagosur me thike fiton garen per Bashkine e Kelnit

  Gjate fushates se saj elektorale, kandidatja per Bashkine e Kelnit ne Gjermani u plagos me thike. Qe nga dita e shtune, Henriette Reker, nje kandidate e pavarur, por e mbeshtetur nga kancelarja Angela Merkel, gjendet e shtruar ne spital, ne gjendje te rende shendetesore, por te qendrueshme.

 • Analisti turk me flamur shqiptar ne  studio: Vellezerit bene surprizen

  Nje prej analisteve te famshem te futbollit ne Turqi ka suprizuar me fjalet qe ka drejtuar ndaj kombetares shqiptare, por per me teper se ne nje studio televizive ai mbante flamurin shqiptar. Ne analizen e tij ai theksoi se Shqiperia surprizoi ne fazen eliminatore te Euro 2016 me kualifikimin qe shenoi historine.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama