Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Fotoja qe po thyen rrjetin: Shitesja e majdanozit lexon liber

  Kjo foto po ben buje ne rrjet. Ne nje moment kur publiku i internetit eshte i revoltuar ndaj qeverise, e cila iu sekuestron mallin tregtareve te vegjel qe jane per buken e gojes, nderkohe qe me subjektet e ndryshme abuzive qe nuk jane per mbijetese tregohet 'tolerante', vjen kjo fotografi teper domethenese.

 • Pitbulli shqiptar qe po e cmend boten

  Titusin eshte pitbulli shqiptar qe eshte i vetmi ne llojin e tij. Qeni qe po �mend rrjetet sociale ne bote ka ngritur disa pikepyetje.

 • Cfare na kujton 1 prilli?

  7 vite më parë
  Cfare na kujton 1 prilli?

  1 prilli eshte dita e 92-te e vitit sipas kalendarit gregorian. Deri ne fund te ketij viti mbeten edhe 274 dite te tjera.

 • Norvegji, rastesisht zbulohet piktura e Skenderbeut

  Rastesisht gjate nje vizite familjare ne nje familje norvegjeze, nje familje shqiptare mbeten te habitur kur ne murin e antikuareve te mikpritesit norvegjez ishte edhe kjo pikture e panjohur deri me tani per dhe per ta.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama