Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Astronauti gjerman, foto te maleve te Shqiperise nga hapesira

  Nje astronaut gjerman ka befasuar shqiptaret me nje foto mahnitese nga hapesira. Alexander Gerst ka publikuar ne profilin e tij ne rrjetin social “Facebook” nje foto, ne te cilen shfaqet Shqiperia, Maqedonia dhe Kosova.

 • Nje shqiptare zgjidhet me e bukura e New York-ut

  Bukuroshja shqiptare, Serena Bucaj, ka fituar kuroren e me te bukures se New York-ut. Gjate gares se 'Miss New York 2016', Buçaj arriti te mposhte 50 konkurrente qe ishin kandidate per kete cmim, duke u bere keshtu shqiptarja e pare qe e fiton kete kurore ne metropolin amerikan.

 • Orari zyrtar i punes ne Suedi vetem 6 ore ne dite

  Duket se kete parim ka parasysh edhe qeveria e Suedise e cila pritet qe shume shpejt te aplikoje orarin e punes prej 6 oresh ne dite, me qellimin per te rritur produktivitetin dhe bere njerezit me te lumtur.

 • Fotolajm: Qente e rruges bejne mjek roje ne ambulanca

  Qe qente kane pushtuar rruget e qyteteve tona, kjo nuk perben habi, por qe te pushtonin edhe qendrat shendetesore, kjo eshte e patolerueshme. Keshtu i ka ndodhur sot ne nje qytetari i cili sipas dicitures se fotos...

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama