Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • 'Kthehem kur te iki Edi Rama nga pushteti'

  Ca me humor e ca te terrorizuar nga aksioni tatimor, ndoshta te mesuar te vegjetotnin ne nje anarki totale te evazionit fiskal, disa biznese kane gjetur nje zgjidhje origjinale per te njoftuar mbylljen e qepeneve nga ana e tyre.

 • Shqiptar eshte ky cift qe shetit nudo?

  Nje cift eshte fotografuar ne nje rruge qe besohet te jete afer Shkembit te Kavajes. Sic shihet femra nuk e ka pasur aspak problem te dale nudo.

 • Stephen Hawking prezanton teorine e re mbi vrimat e zeza ne univers

  Pas nje pune te gjate kerkimore shkencore mbi universin, fizikani britanik Stephen Hawking paraqiti ne Stokholm teorine e re te tij lidhur me vrimat e zeza. Edhe pse me aftesi te kufizuara prej me shume se 50 vitesh, ai mbetet epiqendra e kerkimeve mbi kozmosin.

 • Gjendet treni nazist me 300 ton ar?

  Te pakten keshtu pretendojne dy persona ne Poloni. Ata thone se kane rene ne gjurmet e nje treni nazist qe eshte i mbush me ar, diamante dhe arme.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama