Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • NASA: Nje asteroid mund te godase Britanine

  Shkencetaret kane paralajmeruar se Britania eshte ne “rrezik te madh” nga nje asteroid cunami, i cili mund te vrase mijera njerez qe jetojne ne afersi te bregdetit.

 • Per 10 mije euro mund te blesh banese ne Greqi, ne zonat turistike

  Per nje banese ne Shkup qe kushton 70 mije euro, ne Greqi mund ti blejsh tre te tille me pamje kah deti dhe me 40 metra katror. Sot ne Selanik mund te blini banese me cmim prej 10 mije eurove, ndersa mund te shihni shpallje qe urgjentisht shiten banesa.

 • Problemi i njerezve te zgjuar

  Mendoni se inteligjenca eshte nje nga kriteret baze per rekrutim ne pune, ose ngritje ne detyre? Mendohuni serish! Inteligjenca eshte nje nga ato karakteristika qe duhet te jete ne nje nivel minimal ne loje: shume inteligjence mund te jete e demshme!

 • Tronditese! Ne kerkim te nje jete me te mire

  Para pak ditesh u raportua per nje kamion, te mbushur me emigrante shqiptare, qe mberriten ne Angli nga Franca. Shqiptaret ishin ne gjendje te rende shendetesore, mes tyre kishte gra dhe femije. Realiteti ne portin e Calais ne France eshte i dhimbshem.

 • Polici rrugor e quan 'Begjo' marken 'Peugout'!

  Jane jo te paktat rastet kur gjobat e policise rrugore behen pjese e humorit te rrjeteve sociale, per shkak te gabimeve qe mund te kene te shkruar ne te.

 • Ja nente punet qe nuk kerkojne fakultet

  Te kerkosh pune pa nje kualifikim universiteti eshte paksa e veshtire, por jane akoma disa mundesi te cilat mund t’i shfrytezoni per te fituar shuma te konsiderueshme parash, pa pasur nje diplome.

 • I riu i propozon te dashures me ane te votes

  Nje i ri nga Tirana, duket se ka gjetur nje menyre shume interesante per te propozuar te dashuren e tij, Ela. I riu ka menduar qe pikerisht dje ne diten e votimeve, ta çoje voten ne kutine e zemres se tij.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama