Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

  • Policia gjobit policine

    10 vite më parë
    Policia gjobit policine

    Policia merr mase administrative ndaj 'vetes'. Dy efektive te rrugores treguan diten e djeshme se, te gjithe duhet te trajtohen njelloj para rregullave te qarkullimit rrugor. Ngjarja u shenua pasditen e djeshme ne zonen e Unazes se Re, ne Tirane.

  • Dhjete gjerat qe nuk i dinit per picen

    Kur lindi pica moderne dhe kur u shfaq ne Amerike? A eshte e vertete se shume shpejt astronautet do ta konsumojne ate ne hapesire? Cfare kuptohet me efektin pica?

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama