Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Universitetet me te mira ne bote, Harvard humb primatin

  Ndonese per vite me radhe zinte vendin e pare ne renditjen e universiteteve me te mira ne bote, Universiteti i Harvardit tani gjendet ne vendin e katert. Vendin e pare aktualisht e mban Instituti per Teknologji i Massachusetts.

 • Jezusi nuk eshte biri i Zotit'

  Nje liber qe mendohet se eshte Bibla me e vjeter qe mund te kete ekzistuar ndonjehere, i zbuluar ne Turqi, pretendon se Jezusi nuk eshte biri i Zotit.

 • Ja ku jane alkoolistet me te medhenj ne bote

  Nese mendoni se ruset jane ata qe konsumojne me shume alkool, e keni gabim. Organizata Boterore e Shendetesise publikoi raportin e fundit per konsumin e alkoolit ne bote.

 • Shkon ne mbremje mature me traktor

  Kreativiteti i te rinjve per mbremjen e matures nuk ndalet. Ndersa dy jave me pare Lapsi.al postoi nje foto te nje maturanti nga Gramshi qe shkoi ne mbremje me gomar, sot kemi nje tjeter ide origjinale nga Kelcyra.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama