Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Tre llojet e njerezve qe duhet t'i shmangni ne jete

  Nese deshironi te jetoni i qete dhe i lumtur, duhet qe disa lloje njerezish te mos i mireprisni ne jeten tuaj. Per te bere nje jete te lumtur, duhet ta rrethoni veten me njerez qe shtojne vlerat pozitive tek ju dhe krijojne gjendje qetesie ne ambientin ku jetoni.

 • Martesa e pare gej ne Tirane ben xhiron e botes

  'E sheh? Edhe Mbreteresha po qesh', thote nje i ftuar ne te paren martese te nje çifti homoseksual ne Shqiperi. Ceremonia u organizua ne ambasaden britanike, ne nje territor britanik, ku zbatohet ligji i ketij vendi.

 • Vucic do pije ne gotat me shqiponje

  Vizita e kreut te qeverise serbe, Aleksander Vucic ne Tirane ka rreth nje muaj qe planifikohet, nderkohe qe per pritjen e tij gjerat jane miremenduar deri ne detaj.

 • Reagon fituesi i Eurovizionit qe 'shkeli' flamurin shqiptar

  Nje foto e Mans Zelmerlov, fituesit te edicionit te 60-te te Eurovision-it, eshte komentuar gjate ditet e fundit ne rrjetet sociale. Perfaqesuesi i Suedise shfaqet ne nje foto i shtrire ne divan, ndersa ka 'vene kembet' mbi flamur qe u perfol se ishte flamuri shqiptar.

 • Fituesi i Eurovizion kercenohet me vdekje nga shqiptaret

  Ky eshte titulli i gazetes norvegjeze VG sipas se ciles Mans Zelmerlow u kercenua me vdekje pasi publikoi ne Instagram nje foto ku ishte shtrire ne nje kolltuk dhe kembet i kishte mbeshtetur mbi flamurin e palosur shqiptar.

 • Meksika prodhon vodka me shqiponjen dy krenare

  Nje kompanie meksikane e prodhimit te votkes ka perdorur simbolin tone kombetar ne shishet e saj te fundit per shitjen e produktit. Pija me emrin 'Kozlov Vodka' eshte shume masive ne Meksike.

 • 'Merr gjobe' edhe shefi i policise rrugore

  Edhe shefat marrin gjobe nga vartesit. Drejtori i Pergjithshem i Policise Rrugore, Mitat Tola eshte 'gjobitur' nga policia rrugore dhe 'gjoben' ai e ka marre dhurate per ditelindje.

 • Femrat apo meshkujt, ja kush jane me mire ne timon

  Sipas nje studimi te ri te kryer ne Angli nga nje kompani sigurimesh, rezulton se femrat jane me te mira ne timon. Gjate nje muaji 50 burra dhe gra u futen ne prove nderkohe qe 200 persona te tjere survejonin. Ata iu nenshtruan 14 provave te ndryshme.

 • 'Snap Me Up', alarmi i mengjesit qe fiket vetem me selfie

  Alarmi i telefonit eshte kthyer sot ne nje nder menyrat me te mira per zgjimin nga gjumi i rende i nates, por per shume persona ai eshte mjaft i bezdisshem. Kur bie alarmi nje pjese e madhe tentojne ta nderpresin ate duke shtypur butonin 'snooze'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama