Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Pasaportat me te 'fuqishme' ne bote

  Nje pasaporte t'i hap dyert per te udhetuar lirshem ne te gjithe boten, por ne disa vende anembane botes, edhe nese do te kesh fat per te pasur akses ne dokumentin e leshuar nga qeveria, ende te duhet te perballesh me kufizime apo ndalime te levizshmerise nga disa vende te tjera.

 • Sherr femrash ne mes te rruges ne Shkoder

  Videoja e meposhtme eshte filmuar ne nje nga rruget e Shkodres. Ajo eshte postuar ne Facebook nga humoristi Ermal Mamaqi. Dy femra zihen ne mes te rruges per arsye te paqarta.

 • 'The Simpsons' ngrene flamurin shqiptar

  Flamuri shqiptar eshte valevitur edhe te seriali komik i animuar, 'The Simpsons'. Ai eshte nje nder serialet me te shikuara ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, por jo vetem.

 • Nis eklipsi! Shfaqja me spektakolare ne bote

  Miliona njerez po presin me kuriozitet ate qe eshte cilesuar shfaqja me e madhe ne bote. Behet fjale per eklipsin diellor. Ne Shqiperi ky eklips ka nisur pak pas ores 9:40.

 • Ja 10 femrat me te cilat nuk duhet te martoheni!

  Terheqja e madhe ndaj nje femre, mund te konfuzoje meshkujt duke e cuar pasionin e momentit ne martese. Por jo gjithmone kjo zgjedhje eshte e duhura dhe mund te pendoheni shume shpejt.

 • Misteri i unazes me mbishkrimin 'Allah'

  Me shume se nje shekull pas zbulimit te saj ne varrin e nje gruaje ne shekullin e nente, unaza qe mbart te gdhendur mbishkrimin 'Allah', ka rezultuar nje deshmi e kontakteve te ngushta ndermjet epokes se Vikingeve skandinave dhe botes islame.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama