Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • BBC pezullon drejtuesin e Top Gear

  Jeremy Clarkson, prezantuesi i njohur i emisionit qe transmetohet tek BBC, 'Top Gear', eshte pezulluar pas 'zenkave' me producentin.

 • Hajduti me i sjellshem ne bote

  Nje hajdut i pastrehe eshte emertuar nga mediat australiane si hajduti me i sjellshem ne bote. Ai u fut ne makinen e Bert Palin, 82 vjec, dhe i mori prej andej nje batanije.

 • Forbes shpall listen e me te pasurve

  Bill Gates eshte shpallur personi me i pasur ne bote per te dytin vit radhazi nga revista 'Forbes', e cila ka publikuar renditjen e miliardereve...

 • Shkup, dhendri gjen nusen duke bere seks diten e dasmes

  Supozohej te ishte dita me e bukur per ciftin e sapomartuar nga Shkupi, por u kthye ne nje makth. Dhendri shkon rastesisht ne tualet dhe per fat te keq zbulon se, gruaja te cilen sapo martoi nuk ishte e duhura per te.

 • Kjo shqiptare eshte 115 vjece

  Edhe ne Shqiperi kemi rekorde te jetegjatesise. E tille eshte edhe kjo grua nga Mirdita qe pas pak ditesh ben jo pak por 115 vite. Ajo ka lindur fiks ne vitin 1900, ndersa tani do te festoje ditelindjen.

 • Europa pret me ankth eklipsin historik

  Nje eklips diellor do te bllokoje rreth 90 perqind te drites se diellit neper Europe muajin qe vjen. Ai do jete eklipsi me i madh i llojit te tij ne 16 vite. Me 20 mars, Hena do te kaloje perpara Diellit, duke leshuar nje hije ne Toke.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama