BBC pezullon drejtuesin e Top Gear

BBC pezullon drejtuesin e Top Gear

Jeremy Clarkson, prezantuesi i njohur i emisionit që transmetohet tek BBC, “Top Gear”, është pezulluar pas “zënkave” me producentin. BBC njofton se Clarkson do të jetë i pezulluar deri në një hetim të rastit dhe se këtë të shtunë nuk do të ketë transmetim të emisionit.

Clarkson mori “paralajmërimin e fundit” majin e kaluar pasi pretendoi se kishte përdorur fjalë raciste gjatë xhirimeve për emisionin e mirënjohur të makinave. Ai u paralajmërua se do të pushohej nëse “bënte edhe një deklaratë tjetër fyese, në çdo vend dhe çdo kohë”.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama