Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Bunk'Art, 2 mije vizitore brenda nje dite

  Edhe pse ka vetem 24 ore qe eshte hapur, bunkeri qe do te sherbente si strehim per drejtuesit e larte te shtetit komunist, ka terhequr vemendjen e madhe te publikut shqiptar dhe te huaj.

 • Ringjallen makinat e shkrimit, faji i Snowden

  Perpos pasojave diplomatike dhe telasheve qe u shkaktoi diplomateve amerikane ne mbare boten, skandali i pergjimeve i bere publik nga ish-spiuni amerikan, Edward Snowden ka patur edhe efekte te tjera. Kancelarja Angela Merkel ishte ne listen e pergjimeve te NSA-se amerikane.

 • Las Vegas,fiton 10 milione $ ne poker, brenda nates

  Martin Jacobson eshte tashme kampioni me i ri i botes, ne lojen e pokerit, ne specialitetin Teksas Hold'em. Ai mundi 9 kundershtaret e tij ne finalen e 'World Series of Poker, e cila u zhvillua ne Las Vegas.

 • Familja qe shpetoi 3000 jete

  Te shpetosh nje jete eshte nje mrekulli, por te shpetosh mijera jete eshte nje supermrekulli. Ka ndodhur ne gusht, ne ujerat e detit Mesdhe, ku nje familje shpetoi plot 3000 emigrante qe rrezikonin jetet e tyre.

 • Sa kohe shpenzoni me telefonin tuaj?!

  Sa here ne dite kontrolloni telefonin tuaj? 10 here, apo me shume? Pesedhjete? Me aplikacionin me te ri qe ka dale per smartfonet, ju do te mund qe te llogarisni se sa kohe shpenzoni me telefonin tuaj.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama