Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Australiani zgjohet nga koma dhe flet shume mire kinezce

  Historia e 22-vjeçarit australian, Ben MekMahon eshte e pabesueshme. Pasi perfundoi ne gjendje kome pas nje aksidenti te rende me makine, pas dy javesh eshte rizgjuar dhe ka filluar te flase rrjedhshem gjuhen kineze.

 • Zbulohet nje mal gjigand nen Oqeanin Paqesor

  Shkencetaret kane zbuluar nje mal gjigand ne Oqeanin Paqesor, kreshta e te cilit ngrihet 1100 metra nga baza e oqeanit 5100 metra te thelle. Zbulimi eshte bere rreth 2600 kilometra ne jug te Havait, raporton 'RT'.

 • 'L'Espresso': Xhihadistet e rinj vijne nga Kosova

  Qindra luftetare te nisur per Irak e Siri. Dhjetera fundamentaliste te arrestuar. 16 viktima. Nje kamikaz i hedhur ne ere ne Bagdad. Nje lider i ISIS publikon ne rrjetet sociale fotot e prerjes se kokes se dikujt tjeter.

 • Vajza me tre prinder biologjike

  I pelqen te luaje golf dhe t'i bjere pianos, te degjoje muzike dhe te dale me shoket. Ne shume aspekte, ajo eshte si shume adoleshente ne te gjithe boten.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama