Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • I burgosuri seksi ka 'pretendime'

  Egoja e Jeremy Meeks i arrestuar per droge dhe armembajtje pa leje, eshte rritur se tepermi qe ne momentin kur pamja e tij cmendi mijera fansa.

 • Miratohet projekti per ndertimin e raketes me te madhe

  Eshte vendosur qe te behet raketa me e madhe e ndertuar ndonjehere, duke tejkaluar permast e atyre raketave qe derguan njeriun ne hene, duke hapur keshtu rrugen per misionet te drejtuara ne planetin Mars.

 • Lazarat, zbulohen 9 fuci te mbushura me kanabis sativa

  Nuk ka te ndalur sekuestrimi dhe asgjesimi i lendeve narkotike ne Lazarat. 400 kg kanabis sativa u zbulua dhe u sekuestrua nga policia gjate nje kontrolli ne nje banese, ku lenda e paligjshme u gjet e fshehur ne nje bodrum te nendheshem.

 • Shalqiri ne formen e zemres

  Ne Japoni shalqiri konsiderohet nje luks me vete dhe per kete fakt ky frute 'kurohet' per t'u prezantuar sa me mire. Nje histori interesante ka ndodhur me fermerin Hiroichi Kimura...

 • 80-vjecaret pasi u permbysen me makine, pozuan menjehere per selfie

  Nje çift 80-vjecaresh u permbysen me makine ne nje rruge te Los Angeles, por asnjeri prej tyre nuk u demtua. Perkundrazi plaku pati kohe qe te dilte nga makina dhe te bente nje foto teksa e shoqja qendronte ende brenda makines, ne vendin e shoferit.

 • Sekreti i nje martese te lumtur, flini zhveshur!

  Sekreti i nje martese, qendron te menyra sesi ju flini. Nje martese eshte shume here me lumtur, nese ju flini krejtesisht nudo. Ata qe nuk veshin rroba ne krevat kane nje marredhenie me te lumtur se ata qe vishen.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama