Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Merkel shpallet njeriu i vitit 2015

  Kancelarja gjermane, Angela Merkel eshte shpallur njeriu I vitit 2015 nga revista Time. Ky titulli i jepet nje individi i cili ka ndikuar lajmin e vitit per arsye qofte pozitive apo negative.

 • E fejuara e propozon ne fushe, ai ia mbath vrapit

  Ajo qe duhet te ishte nje skene romantike mes nje cifti, u shnderrua ne nje nga videot me humoristike te kesaj jave. Nje vajze, perpara fillimit te nje ndeshjeje futbolli, hyri ne fushen e lojes dhe u ul ne gjunje perballe te fejuarit te saj per t’i propozuar per martese.

 • Spanja leshon nje urdher - arresti per kryeministrin izraelit

  Spanja ka leshuar nje urdher - arresti per kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu. Ai akuzohet per sulmin kunder “Flotes se Lirise” ne 2010, ne Gaza. I njejti urdher vlen edhe per 6 zyrtare dhe ish –zyrtare te tjere te qeverise izraelite.

 • 10 modelet e makinave qe vidhen me shume

  Viti 1993. Per te vjedhur nje makine, hajdutit i duheshin me shume se 10 minuta Viti 2015. Tani kemi pajisjet antivjedhje edhe satelitore. Por ne fakt tani per te vjedhur nje makine duhen vetem 14 sekonda.

 • Misteri: Skanimi i piramidave befason shkencetaret

  Nje ekip nderkombetar me arkitekte dhe shkencetare kane pikasur 'anomali termale' ne piramidat e Gizes, raporton BBC. Kamerat termale kane pikasur temperatura me te larta ne tre gure prane e prane, ne fund te Piramides se Madhe.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama