Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

  • 'Porsche' nuk prodhon vetem automobila...

    Kjo eshte biçikleta e 'Porsche'. Kompania e cila eshte e famshme ne bote per prodhimin e autoveturave te luksit, me sa duket ka menduar edhe per produkte me alternative dhe ekologjike...

  • 9 endrrat me te zakonshme dhe interpretimi i tyre

    Shume prej psikologeve kane hequr dore nga perpjekja per te interpretuar endrrat. Por Ian Wallace nuk ka ndermend ta beje. Ai ka interpretuar rreth 150 000 endrra gjate 30 vjeteve te punes se tj si psikolog.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama