Analisti turk me flamur shqiptar ne studio Vellezerit bene surprizen

Analisti turk me flamur shqiptar ne   studio: Vellezerit bene surprizen

Një prej analistëve të famshëm të futbollit në Turqi ka suprizuar me fjalët që ka drejtuar ndaj kombëtares shqiptare, por për më tepër se në një studio televizive ai mbante flamurin shqiptar. Në analizën e tij ai theksoi se Shqipëria surprizoi në fazën eliminatore të Euro 2016 me kualifikimin që shënoi historinë.

Ahmet Çakar i konsideron shqiptarët vëllezër dhe "krenohet" me famën e lojtarëve të kombëtares duke shpalosur vlerat e tyre në tregun e futbollit. Ndërkohë në Turqi vijojnë festime pas kualifikimit të Turqisë si e treta më ë mirë në Europianin 2016.

 

 

 

 

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama