Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Një gjigant nga Izraeli për të udhëhequr sulmin e Partizanit

  Partizani nuk ka bërë merkato të zgjeruar në këtë verë, ku bilanci i deritanishëm është 4 përforcime. Madje ky proces është shoqëruar edhe me disa luhatje, që kanë të bëjnë me dështimin e sulmuesit Dalibor Volas dhe l

 • Lojtari i vitit, Kristiano Ronaldo: Tërhiqem pas të 41-ave

  Kristiano Ronaldo! Dhe nuk mund të ishte ndryshe. Kampioni portugez është shpallur "Lojtari më i mirë i vitit" në kontinentin e vjetër, sepse pas Champions-it të fituar me Realin e Madridit dhe Europianit me Portugali

 • Myler dhe Leva: Do hakmerremi, kemi një llogari të hapur

  Robert Levandovski i ka fiksuar shumë mirë dy ndeshjet e gjysmëfinales së sezonit të kaluar në Champions. Më 27 prill 2016, rekordmenët gjermanë u mundën 0-1 nga Atletiko Madridi pas golit spektakolar të Saul Niguez.

 • Tjetër humbje e turpshme pas asaj me Andorrën, De Biazi hesht

  Pse duhet që pasi Andora shënon me Shqipërinë fitoren e saj historike, e cila ishte gati e pabesueshme në Europë dhe më gjerë në opinionin sportiv, pas kësaj, Shqipëria të marrë një tjetër shuplakë. Këtë herë, për faj

 • Merr fund kriza financiare, Elbasani me pronarë anglezë

  Elbasani bëhet "anglez"! Pas takimeve të shumta dhe bisedimeve intensive gjatë këtyre ditëve mes kompanisë angleze që ka shfaqur interes për skuadrën e Elbasanit, si edhe aksionarëve të klubit, mësohet se është arritu

 • Marota del hapur: Dua Championsin

  Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Xhuzepe Marota, gjatë një interviste për rrjetin e kanaleve "Sky Sport", ka prekur disa tema interesante duke filluar nga shorti i Ligës së Kampionëve.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama