Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Morati: Sivjet, titulli do jetë një shëtitje për Juven

  Masimo Morati nuk do ta ketë pasur shumë të lehtë që ta thotë atë fjalë, por duke qenë se tashmë është shndërruar thjesht në një tifoz, ish-presidenti zikaltër duket i dorëzuar: "Sivjet, titulli për Juventusin do të j

 • Hajnkes: Futbolli ka dalë nga shinat, e ka humbur shpirtin

  Ish-trajneri legjendar i Bajernit, Jup Hajnkes, i ka shkëputur lidhjet me futbollin. Me raste shkon në stadium. Pasi i dha tripletën Bajernit dhe shkroi historinë, 71-vjeçari po shijon pensionin me bashkëshorten e tij

 • Iniesta: Përjetova tmerr pas fitores së Botërorit

  Ajo që duhet të ishte vera më e bukur e karrierës së tij u shndërrua në një makth të vërtetë. Heroi i Spanjës në vitin 2010, Andres Iniesta, kaloi momente shumë të vështira në karrierë dhe në jetë. Futbollisti që i dh

 • Vonesat në FIFA, Bunjaki aludon për sabotim nga Shqipëria

  Vonesat në dorëzimin e dokumentacionit në FIFA ka bërë që 5 futbollistë që kalojnë nga kombëtarja shqiptare, te ajo kosovare, të mbeten deri në ditën e fundit në dyshim. Duket se në Kosovë, për këtë situatë të gjithë

 • Silvester Shkalla: Na dëmtoi arbitri, lojtari grek më pështyu

  Humbja e djeshme e Kombëtares Shpresa ndaj Greqisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian nuk është pritur mirë në vendin tonë, për më tepër që gjatë takimit ka pasur edhe një incident, ku janë

 • Kategoria e Parë, starti do shtyhet për datë 21 shtator

  Shtyhet starti i kampionatit të Kategorisë së Parë. Atë që gazeta "Panorama Sport" e lajmëroi një ditë më parë, tashmë është fakt. Gara e sezonit të ri, që ishte parashikuar të niste më 10 shtator, do të fillojë më 21

 • Luiza Gega provon të rikuperohet në ajër

  Atletja Luiza Gega ka nisur periudhën e rehabilitimit pas dëmtimit që pati pas Europianit dhe që nuk i dha mundësi të bëjë një paraqitje të mirë në Lojërat Olimpike "Rio 2016". Gega ka deklaruar se ka mbyllur garat pë

 • 17 vite pa fitore, Bogdani: Maqedoninë e mundim në Shkodër

  Maqedonia mund të konsiderohet pa frikë si një nga rivalët e kthyer në makth për Kombëtaren shqiptare. Kuqezinjtë kanë një bilanc negativ me maqedonasit, pasi në tetë takime të luajtura, duke filluar nga i pari, në vi

 • De Biazi: Me Maqedoninë, si të ishte finalja e Europianit

  Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, e cilëson ndeshjen me Maqedoninë të një rëndësie të veçantë, aq sa po përpiqet t'i ngulitë në mendje lojtarëve idenë që të hyjnë në fushën e lojës sikur të luanin për f

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama