Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Cana i pensionuar? Jo, befason te gjithe me klubin e ri

  Ish-kapiteni i kombetares shqiptare te futbollit, Lorik Cana, ka dhene nje prononcim per median e njohur sportive 'BeinSports' duke pranuar mundesine per t’u kthyer te klubi francez i Olimpikut te Marsejes, nje klub te cilin ai e ka shume perzemer dhe ka qene kapiten i skuadres gjate viteve 2005-2009.

 • Bunjaki: Flamuri i Shqiperise mund te mos lejohet ne Shkoder

  Ne ndeshje te ndryshme qe zhvillohen ne stadiume anembane botes, vihen re flamuj te shume shteteve qe nuk kane te bejne me ekipet qe kane zbritur ne fushen e lojes, mirepo per takimet qe do te luaje Kosova, do te mbetet rregulli i ndalimit te flamujve 'te trete'.

 • Heroina e re e Kosoves

  8 vite më parë
  Heroina e re e Kosoves

  Pas Majlinda Kelmendit, nje tjeter sportiste e madhe e Kosoves ka dale ne drite. Behet fjale per Donjeta Sadikun, e cila po i radhit nje nga nje sukseset nderkombetare.

 • Derbi 'ne ekzil' i kryeqytetit, Partizani 'ndez' atmosferen

  Te dielen e 25 shtatorit, ne oren 19:00 do te luhet derbi i 146 i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranes, i pari ne histori qe do te zhvillohet jashte kryeqytetit, kete here ne stadiumin 'Elbasan Arena' te qytetit te Elbasanit.

 • Video/Takaj: E verteta e trukimeve te Skenderbeu, titullin s'ma heqin dot

  Skenderbeu ka qene ne epiqendren e te gjithe opnionit sportiv gjate kesaj periudhe per shkak te zbardhjes se raportit te UEFA-s ku zbuloheshin arsyet se perse kampionet e Shqiperise u denuan ne nje vit pezullim nga evenimentet nderkombetare pas akuzave per manipulim rezultatesh.

 • Cfare po ndodh me Jose Mourinhon?

  Jose Mourinho nuk eshte me 'Special One'. Si gjithmone, statistikat shpjegojne gjithçka dhe ne rastin e portugezit, tregojne nje bilanc negativ.

 • UEFA: Skenderbeu manipuloi te pakten 50 ndeshje

  UEFA ka sqaruar se pse ka denuar Skenderbeun me 1 vit jashte Kupave te Europes, duke zbuluar se ekipi korçar kishte manipuluar ndeshjet si ne Europe, ashtu edhe ne kampionatin shqiptar.

 • Me ne fund Shqiperia fiton ne minuten e fundit

  Shqiperia ka kaluar serish ne avantazh ne ndeshjen ndaj Maqedonise. Ne minutat e mbetura te kesaj ndeshje ekipi yne ka kaluar ne avantazh pas golit te shenuar nga Bakim Balaj.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama