Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Arrihet akordi, Bersant Celina përfundon në radhët e FC Tuente

  Bersant Celina do të luajë në këtë sezon te FC Tuente në Holandë. Sulmuesi kryesor i përfaqësueses së Kosovës, ndonëse ka marrë vlerësime nga trajneri Pep Guardiola te Mançester Siti, nuk do të ketë mundësinë të aktiv

 • Shpërthen Bezhani, kërcënon me gjyq notarin Hoxha

  Një tjetër olimpiadë ka lënë Shqipërinë me "duar bosh", pasi edhe në "Rio 2016" vendi ynë ka mbetur pa medalje dhe si gjithmonë prapa la vetëm polemika dhe përplasje mes palëve. Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar

 • Ekskluzive/ FIFA pezullon merkaton e Tiranës prej një bullgari

  Martin Kavdanski luajti vetëm 4 ndeshje me Tiranën dhe, më pas, u largua pa lënë asnjë gjurmë, por qendërmbrojtësi bullgar u ka hapur një telash të madh bardhebluve. Ai është ankuar në FIFA për zgjidhje të njëanshme t

 • Vjen përgjigja nga FIFA: Jasir Asani mund të vishet kuqezi

  Sulmuesi i talentuar, Jasir Asani, mund të veshë fanellën e kombëtares shqiptare të futbollit U-21 në ndeshje zyrtare. Futbollisti i grumbulluar rregullisht këtë vit nga trajneri Redi Jupi me kuqezinjtë e vegjël, isht

 • Menaxheri i Etrit Berishës: Është pranë firmës me Palermon

  Etrit Berisha është shumë pranë largimit nga Lacio dhe duket se ka nisur bisedimet intensive për të gjetur sa më shpejt një skuadër të re. Menaxheri i futbollistit shqiptar, Frederiko Pastorelo, ka bërë të ditur se ta

 • Zyrtarizohet lamtumira e Lorik Canës nga skuadra e Nantës

  Lorik Cana nuk është më një futbollist i Nantës. Ndonëse dihej prej kohësh se mbrojtësi kuqezi nuk do të vazhdonte te klubi francez, e konfirmuar si nga vetë ai, ashtu edhe nga drejtuesit e këtij klubi, vetëm sot ësht

 • Mungon Ajeti, por De Biazi e ka gati zëvendësuesin në qendër

  Dëmtimi i Arlind Ajetit ka përhapur pak panik mes tifozëve të kombëtares shqiptare, pasi mbrojtësi mendohej si partneri ideal i Mërgim Mavrajt në qendër të prapavijës, pas largimit të Lorik Canës nga kuqezinjtë.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama