Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Më kollaj një UFO në Londër, sesa ne përsëri kampionë

  Rinis Premier Liga, rinisin konferencat show të Klaudio Ranierit. Dhe starton ashtu siç ishte ulur sipari: duke buzëqeshur. Trajneri kampion me Leiçesterin ëmbëlsoi menjëherë sallën e konferencës për shtyp me një batu

 • Tomas Myler: E dua Superkupën, nuk do të gjuaj penallti

  Tomas Myler është rikthyer i karikuar nga pushimet dhe po stërvitet rregullisht me ekipin. Gjatë një konference për shtyp tri ditë para Superkupës së Gjermanisë, sulmuesi i Bajernit flet për shumë tema duke nisur nga

 • Hysaj-Napoli, menaxheri zbulon kur hidhet firma në kontratë

  Elseid Hysaj do të firmosë në fillimin e javës së ardhshme kontratën e tij të re me Napolin. Konfirmimi ka ardhur nga menaxheri i futbollistit, Mario Xhiufredi, i cili bashkë me klubin ka detajuar të gjitha pikat e ma

 • Mojes shpëton Januzajn nga turpërimi te Mançester Junajtid

  Adnan Januzaj do të veshë fanellën e Sandërlendit në këtë sezon. Konfirmimi ka ardhur drejtpërdrejt në konferencë për shtyp nga trajneri David Mojes, i cili e kërkonte prej kohësh futbollistin e talentuar të Mançester

 • Milot Rashica lë pas dëmtimin, gati për tu kthyer në fushë

  Milot Rashica mund të luajë ndeshjen e parë zyrtare të këtij sezoni në Holandë që nesër, në sfidën që Viteshe zhvillon ndaj Ado Den Hag në javën e dytë të kampionatit. Mesfushori i talentuar shqiptar mungoi në ndeshje

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama