Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Eskuerda 7 javë jashtë, por kurbinasit duan ta presin

  Maikon Eskuerda ka mrekulluar kurbinasit. Fantazisti pritet që të qëndrojë te Laçi, edhe pse i dëmtuar. Kujtojmë që ai la fushën me barelë (në testin e një javë me parë kundër Besëlidhjes), pas një goditjeje që pësoi

 • Elbasani/ Sejdini shpjegon situatën: Si do paguhen lojtarët

  Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qa zim Sejdini, në një prononcim për "Panorama Sport" pohon se ka vërejtur një fenomen jo shumë normal gjatë kësaj periudhe me lojtarët, që janë gati të firmosin kontratën me Elbasani

 • Flamurtari, Magani e çon Lukiçin në qendër

  Gugash Magani e vlerëson një blerje të goditur serbin Slavko Lukiç. Në një prononcim për "Panorama Sport", trajneri peqinas ka deklaruar se i njeh cilësitë e Lukiçit.

 • Provokon ambasada ruse, çon Partizanin në Beograd

  Pajisja me viza e dy lojtarëve kosovarë të Partizanit, Ibrahimi dhe Ramadani, ka marrë një trajektore të pritur gjatë ditës së djeshme. Nëse të enjten u fol për një përmirësim klime dhe një bashkëpunim frytdhënës mes

 • Messi nderron mendje per Argjentinen

  Duket se Lionel Messi ka vendosur te kthehet te kombetarja e Argjentines Trajneri i ri i Argjentines, Edgardo Bauza, e ka bindur yllin e Barcelones, Leo Messin qe te kthehet te kombetarja e Argjentines, keshtu shkruan 'Mundo Deportivo'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama