Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Osmani: Vetëm tre lojtarë më mungojnë te Skënderbeu

  Tefik Osmani flet për herë të parë pas rinovimit me Skënderbeun. Edhe pse firma e tij në kontratë u bë "legjendë", mbrojtësi vendosi të vijonte karrierën në Korçë duke refuzuar Kukësin.

 • Hoxha: Rekordi, objektivi im në Rio

  Notari Sidni Hoxha hipotekoi në Rio de Zhaneiro pjesëmarrjen e tretë olimpikë në karrierë pas kualifikimit me normë.

 • Skandali seksual, Maria Lapiedra zbulon lidhjet me lojtarët

  Në fillimin e Europianit që u mbajt në Francë, kombëtarja spanjolle u përfshi në një skandal seksual, pasi emrat e disa futbollistëve figuruan në përgjimet e çështjeve ku disa persona akuzoheshin për favorizim prostit

 • Behrami i inatosur me abuzimet për Kosovën: Janë lajme të rreme

  Lajmi se Valon Behrami dhe Taulant Xhaka do të ishin dy prurjet e radhës në kombëtaren kosovare të futbollit është përhapur me shpejtësi dje në internet, por po me të njëjtën shpejtësi, kanë qenë vetë futbollistët në

 • Laçi bën goditjen e madhe, afron një mesfushor nga Bundesliga

  Surprizon Laçi, bën goditjen më të madhe në këtë merkato. Pas afrimit të disa brazilianëve, tashmë klubi ka siguruar shërbimet e një lojtari që vjen nga Bundesliga. Bëhet fjalë për një kosovar në fakt, pikërisht Faton

 • Shkëlzen Gashi kundër yjeve të MLS për golin e javës

  Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, Shkëlzen Gashi, është klasifikuar nga Liga e Futbollit Amerikan (MLS) si një nga pretendentët për të fituar çmimin e golit më të bukur të javës. Ai arriti të kalojë në

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama