Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Tërhiqet Shënkolli, kryebashkiaku i Lezhës nën akuzë

  Shënkolli mund të ishte një histori frymëzimi në futbollin shqiptar. Një klub i ndërtuar nga hiçi në një komunë jo shumë të madhe të Lezhës, ia doli që brenda tri vitesh të ngjitej nga Kategoria e Tretë në të Parën. P

 • Arben Fagu rikthehet në stol, zyrtarizohet te Partizani

  Arben Fagu pas disa sezonesh pushim ka vendosur të rikthehet në parket në detyrën e trajnerit. Ai do të marrë detyrën e trajnerit të Partizanit në basketboll për meshkuj, duke u rikthyer te skuadra e kuqe.

 • Idrizi shmang bojkotin: Lërini presionet, ankohuni me shkrim

  Sinan Idrizi takohet me Gugash Maganin. Administratori dhe trajneri i skuadrës kanë drekuar së bashku ditën e djeshme, ashtu sikundër "Panorama Sport" bëri me dije në numrin e djeshëm. Takimi mes Maganit dhe Idrizit k

 • Kukeli: Nuk fluturojmë, por jemi gati për një superstart

  "Çdokush ka dëshirë të fitojmë sa herë zbresim në fushë, por nuk duhet të harrojmë që Maroku është një skuadër që ka në përbërje futbollistë cilësorë e që janë pjesë e kampionateve elitare. Ne jemi munduar të bëjmë më

 • Foto / Festë në hotelin e Kosovës, vijnë lejekalimet nga FIFA

  Duartrokitje dhe përqafime pa fund. Kjo ka qenë atmosfera pak minuta më parë në hotelin ku po qëndron përfaqësuesja e Kosovës në Finlandë. Arsyeja është e thjeshtë: FIFA ka dorëzuar lejekalimet për 5 futbollistë të tj

 • Shkëlqen Bregu, Luftëtari mund Teutën

  Ndeshja miqësore e luajtur në "Niko Dovana" ndërmjet Teutës dhe Luftëtarit është mbyllur me fitoren e gjirokastritëve, të cilët fitojnë me rezultat minimal 0-1 me gol të të riut Bregu në minutën e 71-të.

 • Një thesar për tu mbrojtur, ja 5 xhevahirët e Milanit

  I trishtuar dhe i lënë mënjanë prej disa vitesh, Milani noton në mesin e tabelës dhe prej dy sezonesh nuk është pjesëmarrës në Kupat e Europës. Melankolik në fushë dhe jashtë saj (përpara debutimit të lumtur të së die

 • Abrashi: Diferenca me Pogba dhe Grizman nuk ishte aq e madhe

  Amir Abrashi ka treguar në një intervistë për "Badische Zeitung" se çfarë ka mësuar nga pjesëmarrja në Euro 2016 dhe se tashmë ishte i ndërgjegjshëm se mund të luante si i barabartë ndaj çdo kundërshtari, pavarësisht

 • Video / Goli i sezonit, Xherdan Shaqiri është vetëm i treti

  Xherdan Shaqiri ka humbur në një tjetër sondazh për sa i përket golit të shënuar me fanellën e Zvicrës ndaj Polonisë në Euro 2016. Realizimi spektakolar i mesfushorit ishte në garë për "Golin e sezonit", që jepet nga

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama