Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Vendimi: Nuk lejohen simbolet kuqezi në ndeshjen e Kosovës

  Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur nëpërmjet një njoftimi se të gjithë tifozët që do të ndiqnin në stadium takimin e parë zyrtar të Kosovës ndaj Finlandës, të mos përdornin ngjyrat, flamujt apo fanellat

 • Rreshtimi i ri i Skënderbeut ul dy golashënues në stol

  Skënderbeu i sezonit të ri tashmë është gati dhe për numrin një të pankinës bardhëkuqe tani është koha që të diktojë se cili do të jetë formacioni më i mirë i mundshëm, që do të jetë emblemë e këtij Skënderbeu në vers

 • Loro Boriçi, ende asnjë akord mes Vllaznisë dhe FSHF-së

  Në një kohë që stafi teknik po përgatit ekipin për startin e sezonit, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për drejtuesit e klubit. Këta të fundit kanë mbetur pezull, ndaj kur jemi vetëm 4 ditë larg nisjes së kampionatit,

 • Video / Gjermania u kthehet fitoreve bindëse, shkëlqen Myler

  Gjermania e ka filluar me një fitore bindëse 3-0 mbrojtjen e titullit Kampion Bote të fituar dy vite më parë në Brazil. Gjermanët kanë lënë pas krahëve zhgënjimin e Europianit dhe kanë treguar se janë të uritur për fi

 • Video / Vajushi i jep një pikë Pro Verçelit, fiton Piza e Çanit

  Armando Vajushi ka lënë menjëherë shenjë te skuadra e Pro Verçelit, duke e ndihmuar këtë të fundit që të merrte një pikë në javën e dytë të Serisë B. Mesfushori, i cili iu bashkua këtij klubi me histori në futbollin i

 • Alban Bushi: Një arbitër shqiptar më mohoi golin me Maqedoninë

  Në ndeshjen e vetme të fituar nga Shqipëria kundër Maqedonisë, autori i golit të parë, Rudi Vata, është asistuar nga menaxheri aktual i kuqezinjve, Alban Bushi. Një aksion nga e majta, me Vatën që afrohet në zonë dhe

 • Angelovski: Shqiptarëve u besoj më shumë se sytë e mi

  Gjatë konferencës së djeshme për shtyp, trajneri i Maqedonisë ka vlerësuar kundërshtarin për cilësitë që ka, por, nga ana tjetër, është shprehur se ai ka gati edhe zgjedhjet taktike për çdo modul të mundshëm që ka pro

 • Federata e Maqedonisë luan blofin, kërkesë për 150 tifozë

  Fillimisht kërkuan 900 bileta, më pas 400, për të vijuar me njoftimet zyrtare se nuk do të kenë asnjë mbështetës në stadiumin "Loro Boriçi". Federata e Futbollit të Maqedonisë duket se ka luajtur me blofin, duke acaru

 • Lopetegui cakton prioritetet: Nuk mendoj për Shqipërinë

  Julien Lopetegui do të debutojë zyrtarisht në këto eliminatore me kundërshtarin më të dobët të grupit. Trajneri i Kombëtares së Spanjës, në një intervistë për "Marca", tregon se nuk kërkon të mendojë për dy ndeshjet e

 • Italianët në panik para ndeshjes: Jemi në një grup ferri

  Grupi G nis sot udhëtimin e tij drejt "Rusi 2018". Spanja, Italia, Shqipëria, Maqedonia, Izraeli dhe Lihtenshteini do të jenë në garë mes tyre, por ndryshe nga Europiani, në Botëror kualifikohet direkt vetëm e para e

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama