Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Shqiperia renie rekord ne renditjen e FIFA-s pas dy humbjeve

  Shqiperia merr nje goditje te rende pas dy humbjeve ndaj Italise dhe Bosnjes. Sipas renditjes se fundit te publikuar nga specialistet e kesaj fushe, kuqezinjte tane do te humbasin plote 12 vende ne renditjen e re te FIFA-s qe do te publikohet me daten 6 prill.

 • Dy ndeshje ndaj Juves, masa te rrepta ne Napoli

  Napoli-Juventus, do te jete super-sfida qe do te luhet dy here brenda 72 oreve. Me 2 prill klubet do te luajne takimin e vlefshem per kampionatin italian dhe 3 dite me pas, me 5 prill do te perballen per ndeshjen e kthimit te gjysmefinaleve te kupes se Italise.

 • Dritan Shakohoxha nuk mban me/Revoltohet me tifozerine kuqezi

  Ndeshja Itali-Shqiperi eshte nderprere ne minuten e 57 per shkak te hedhjes se disa flakadaneve ne fushe. Me sa duket, nje grup tifozesh te revoltuar nga rezultati negativ kane hedhur ne fushe flakadane, por nje gjest i tille nuk eshte toleruar nga arbitri, i cili ka marre topin ne dore per t’u larguar nga fusha.

 • Spanje - Shqiperi luhet ne Afrike?!

  Ne parim mund te konsiderohet nje kerkese ne mos e çmendur, disi e pazakonte gjithsesi tani i takon Federates Spanjolle te Futbollit per te marre nje vendim.

 • Paguan gjoben, Partizani kthen tifozet ne stadium

  Partizani u ben nje dhurate tifozeve te kuq ne prag te sfides me Kukesin, qe do te zhvillohet ne 'Elbasan Arena'. Klubi kryeqytetas pasi ka shlyer gjysmen e denimit te dhene nga Komisioni i Disiplines per zhvillimin e kater ndeshjeve pa tifoze, e ka konvertuar pjesen e mbetur te denimit me gjobe.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama