Vangjeli akord me Skenderbeun por flirton edhe me Partizanin

Vangjeli, akord me Skënderbeun, por flirton edhe me Partizanin

Kristi Vangjeli pas fitimit të titullit kampion te Skënderbeu u transferua te kampionët e Rumanisë, Astra Giurgiu.

Skenderbeu's Kristi Vangjeli (L) vies with Zagreb's Josip Pivaric during the UEFA Champions League playoff football match between KF Skenderbeu and Dinamo Zagreb at the Elbansan Arena in Elbasan, Albania on August 19, 2015. AFP PHOTO / GENT SHKULLAKU (Photo credit should read GENT SHKULLAKU/AFP/Getty Images)

Por aventura e mbrojtësit te klubi rumun ka përfunduar para kohe, pasi Vangjeli së fundmi është kthyer në Shqipëri.

Mësohet se kthimi i mbrojtësit korçar ka të bëjë me vështirësitë financiare që po kalon Astra. Në këto kushte 30-vjeçari pritet të vijojë karrierën në Shqipëri dhe zërat e merkatos e lidhin me Skënderbeun dhe Partizanin. Burime nga klubi korçar bëjnë me dije se bardhekuqtë kanë arritur akordin me ish-lojtarin e tyre dhe e presin të veshë sërish fanellën, me të cilën u shpall kampion në fund të sezonit të shkuar.

Por edhe Partizani kërkon që ta shfrytëzojë këtë mundësi, madje që në fund të majit u përfol për një transferim të Kristi Vangjelit te të kuqtë e kryeqytetit.

Ndonëse në Korçë e konsiderojnë si përforcimin e radhës, mësohet se ish-mbrojtësi i Kombëtares po flirton edhe me Partizanin, ku mund ta kishte më të sigurt aktivizimin si titullar, duke ditur se Skënderbeu në vend të tij ka marrë Gledi Micin.Artikujt e fundit


Reklama

Reklama