Filmi: Zonja nga qyteti

Viti 1976, English: The lady from town Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Ruzhdi Pulaha 

Regjia: Piro Milkani 

Aktore: Violeta Manushi Rajmonda Bulku Stavri Shkurti etj. 

Vendimi i Ollgës për të jetuar me Melin vajzën e saj që punon si ndihmësmjeke fshati kthehet në situata plot peripeci. Pas një panairi të tërë letërkembimi për të gjetur një dhëndër qyteti Ollga i prezanton Melit Koçin që hiqet si artist i vërtetë. Por Meli ka rënë në dashuri me Bujarin dhe nuk shkulet nga fshati.

English Synopsis: Olga’s decision to live with Meli her daughter working as assistant nurse in the countryside is associated with a series of awkward situations. Olga has a lot of correspondence with her relatives whom she induces to find a town resident who could marry her daughter. Finally she introduces Meli to Koçi passing himself off as a real artist. However Meli has fallen in love with Bujar.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Agim Krajka 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi