Filmi: Fijet që priten

Viti 1976, English: Threads broken off Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Neshat Tozaj 

Regjia: Muharrem Fejzo 

Aktore: Kardi Roshi (Marko Ruvina) Roza Anagnosti (Rudina) Astrit Çerma (Shpëtimi) Sandër Prosi (Sami Ademi) etj. 

Një agjent i huaj Sami Ameni zbret në aeroportin e Rinasit dhe menjëherë nis kërkimet për të aktivizuar një agjent tjetër Markon me të cilin ka bashkëpunuar pranë gjermanëve gjatë luftës. Plani i tyre është hedhja në erë e një uzinë të madhe. Për këtë u duhet të marrin të dhëna nga Besa e cila ka humbur disa dokumenta dhe ndjehet e kërcënuar. Por plani i tyre dështon.

English Synopsis: A foreign agent Sami Ameni arrives at the Rinas Airport. And he immediately sets down activating another agent Marko to blow up a large plant. During the war both of them had collaborated with the Germans. They need to obtain certain data from Besa who has lost some classified papers and feels threatened. Their plan was foiled.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Shpëtim Kushta   • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi