Filmi: Lumë drite

Viti 1975, English: River of light Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Agim Cerga 

Regjia: Ismail Zhabjaku 

Aktore: Ilir Çela (Alushi) Ymer Bala (mësues Bardhi) Zana Dema (mësuesja) etj. 

Bardhi punon si mësues në një fshat malor. Midis nxënësve është bërë problem Adushi që ka braktisur shkollën. Por Bardhi i qëndron pranë dhe përpiqet të kuptojë shqetësimet e vërteta të tij. Bardhi i kthen Adushit dashurinë për shkollën.

English Synopsis: Bardhi works as a teacher in a mountainous village. He is worried about one of his pupils Adush who has dropped school. However Bardhi treats him well and tries to understand the pupil’s real concerns. Bardhi helps Adush to resume with school.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Avni Mula 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi