Filmi: Kur hiqen maskat

Viti 1975, English: When the masks are dropped down Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Dhimitër Anagnosti 

Regjia: Dhimitër Anagnosti 

Aktore: Skënder Sallaku Skënder Plasari Dario Llukaçi etj. 

Këngët humori dhe sarkazma e estradës janë kthyer në episode të një filmi gazmor që ve në lojë veprimet burokratike të zyrtarëve ose sjelljeve të ndryshme liberale që luftoheshin në atë kohë në mënyrë të programuar.

English Synopsis: Variety songs humour and sarcasm make up the episodes of a cheerful film mocking at the officials’ bureaucratic actions or various liberal approaches which at the time were fought against in a planned way.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Lionel Konomi 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi