Filmi: Çifti i lumtur

Viti 1975, English: Happy couple Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Kiço Blushi Piro Milkani 

Regjia: Piro Milkani 

Aktore: Bep Shiroka (fanatiku) Nikolin Xhoja (përparimtari) Tinka Kurti (nëna) Niko Kanxheri (dhëndëri) etj. 

Një komedi për jetën e viteve ‘70. Dy të rinj që vijnë nga besime të ndryshme fetare vendosin të martohen me njëri tjetrin dhe ua bëjnë të njohur dashurinë prindërve të tyre. Në takimin midis dy baballarëve i ati i djalit i rrethuar nga gruaja dhe halla krijon gjithfarë situatash komike pasi nuk e fsheh dot se nuk e do vajzën që vjen nga “një fe tjetër”. Por më në fund dorëzohet.

English Synopsis: A comedy which focuses on the life in Albania in the seventies. Two youngsters of different religious origin decide to marry. They reveal their love to their parents. When the two fathers meet up the boy’s father echoed by his wife and aunt creates all sorts of comical situations unable to disguise his disagreement to a daughter-in-law belonging “to another religion”. But he gives up in the end.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Agim Krajka 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi