Filmi: Shtigje lufte

Viti 1974, English: War paths Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: S. Kurti Skënder Plasari 

Regjia: Piro Milkani 

Aktore: Timo Flloko (Kanani) Robert Ndrenika (Beso) etj. 

Lufta e dytë botërore. Kanani një luftëtar i famshëm në të gjithë krahinën e Pezes dhe Shabani një fshatar i vuajtur përballojnë të gjithë djegjet dhe shkatërimet e fshatit dhe me heroizmin e tyre ngrenë popullin në një hakmarrje të madhe.

English Synopsis: Second Worl War. Kanan a fighter wellknown all over the region of Peza and Shaban poor peasant cope with all the burning and destruction in the village. By virtue of their heroism they raise the local population in a large-scale action of revenge.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Kujtim Laro   • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi