Filmi: Operacioni zjarri

Viti 1973, English: Operation fire Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Mark Dodani E. Isufi M. Fejzo 

Regjia: Muharrem Fejzo 

Aktore: Llazi Serbo (Kreshniku) Nderk Luca (Pjetër Mustakuqi) Tinka Kurti (Mrica) etj. 

Një punonjës i sigurimit Kreshnik Martini ka hyrë në rradhët e një bande agjenturiale e hedhur në veprim në Shqipëri dhe mbledh informacione në të gjithë aksionet e saj. Ky film bazohet në një ndodhi të vërtetë të kundërzbulimit shqiptar i cili në vitin ‘53 ka arritur të zbulojë një rrjet që synonte rrëzimin e pushtetit.

English Synopsis: A security service employee Kreshnik Martini is infiltrated into a gang of agents operating in Albania and gathers information on all its actions. This film is based on a real story in which the Albanian comunist counterespionage was involved. In 1953 the Albanian counterintelligence service succeeded in detecting a network of gangs aiming to overthrow the state power in Albania.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Kujtim Laro 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi